Pupalka

Chtěla bych se s Vámi podělit o důvody, které mě vedly k názvu mého webu- Pupalka. Tato zajímavá rostlinka potřebuje ke svému růstu plné sluneční světlo a její semena vyklíčí údajně jen na světle. Ovšem rozkvétá až po západu slunce a po vanilce vonící květy jsou opylovány nočními motýly. Každý květ kvete pouze jednu jedinou noc. Tím je pro mě rostlinkou trochu tajemnou a  kouzelnou.

Další názvy jsou: noční hvězda, noční růže, svíce, večerní hvězda..

Planetární příslušnost: Jupiter- díky žlutým květům, olejnatým semenům a asociaci s prasaty (kořen je něžně růžový, jak vařená šunka), patronem je Svatý Antonín-patron prasat.

Dočetla jsem se, že květy lze jíst- už jste je někdo někdy ochutnal? Rovněž se hodí k výrobě květového elixíru dle metody Dr. Bacha a tento se prý doporučuje lidem, kteří se cítí odvržení nebo nechtění..např. dětem, které jejich matky chtěli potratit. Dále se hodí pro stavy v nichž jde o vyčerpání vnitřních zdrojů- vyhoření a vyčerpání. Obsahuje gamalinolenovou kyselinu (GLS), která je důležitá pro tvorbu prostaglandinu. Prostaglandin se v těle vyskytuje především ve spermatu a mateřském mléce. Pokud ten chybí máme různé potíže- endogenní ekzémy, suché oči, lámavé nehty. Jeho nedostatek se může projevit u dětí, které strávily první dny života v inkubátoru nebo nedostávali mateřské mléko. Také chronický alkoholismus, neustálá konzumace rychlého občerstvení, pokročilé stáří nebo radioaktivní ozáření může způsobit jeho nedostatek. Takže pupalka nám pomáhá při všech těchto obtížích a dále při regeneraci poškozených jater, sklerodermě- vysychání kůže, silném premenstruačním syndromu, skleroze multiplex aj.

Co je důležité- nejsou známy žádné vedlejší účinky.

Také tady bych ráda vyslovila svůj názor, že otrávit se dá snad vším, pokud to nebudeme konzumovat v obvyklých dávkách, ale třeba po kilech denně. Tak i různí odpůrci bylinek, kteří nám chtějí tuto léčbu někdy přímo zakázat, dělají pokusy typu: Krávy místo sena budu celé dny krmit pouze např. sušeným podbělem (nebo jinou rostlinou). To by potom bylo, aby těm krávám nebylo dobře a něco se u nich dříve nebo později neprojevilo třeba i nádorové bujení a už tu může mít nějaká Evropská komise argument, jak nám podběl způsobuje rakovinu. Tak to vidíme i na konopí, které má úžasné léčivé účinky, ale muselo být zakázáno. Pokusy se většinou dělají na myších nebo krysách. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že i smrtelný jed může být lékem pokud ho vhodně naředíme. Tak se dnes třeba hadí jedy používají např. na rozpouštění krevních sraženin při cévních mozkových příhodách. Nebo  smrtelně jedovatý Rulík zlomocný je osvědčeným homeopatikem (Beladona).

Budu ráda pokud mi napíšete nějaké své postřehy, rady, tipy do knihy návštěv a pokud napíšete něco zajímavého, zveřejním to na těchto stránkách.

A jaká je Vaše oblíbená bylinka (může být i strom či keř) , čím je pro vás zajímavá a s čím Vám pomáhá?

Název formuláře

Chtěli by jste, abychom Vám novinky zasílali na váš e-mail?